Pergoly, zahradní domky, dřevníky a terasy

Pergola je lehká okrasná stavba umístěná obvykle na zahradě. Jedná se často o dřevěnou konstrukci složenou z volně stojících sloupů, což jsou nejčastěji trámy, nahoře propojené. Je to také prvek zahradní architektury a užívá se jako ozdobný prvek zejména pro růst popínavých rostlin, které vytvoří nad prostorem pod pergolou zastřešené místo vhodné pro posezení a odpočinek osob. 

Tvaru a umístění pergoly se nekladou žádné omezení. Důležité je umístit pergolu citlivě do okolního prostoru. A pokud náhodou nemáte zahradu, ale velkou terasu, nemusíte se cítit ochuzeni. Vhodnou pergolu i další zahradní nábytek pro Vás vyrobíme i do těchto prostor.

Zahradní nábytek slouží jako prvek na dovybavení prostor, např. jako doplněk k pergolám nebo altánům. Může se jednat nejčastěji o sety stolu a laviček, můstky přes zahradní jezírka, houpačky, odpočivná lehátka atp. Materiál na výrobu zahradního nábytku je různorodý, ale vždy musí odolat náročným podmínkám umístění ve venkovním prostředí (slunce, déšť, mráz, sníh). Jako stolaři používáme pro výrobu zahradního nábytku kvalitní masiv, který je vhodně povrchově ošetřen, aby dlouho vydržel bez velké údržby.